1 İNCİ VE 2 NCİ DERECE ASKERİ BÖLGE SINIRLARI İÇERİSİNDE
BULUNAN TARIM ARAZİLERİNDE EKİM YAPILMASI
 
 
1 inci ve 2 nci derece kara askeri yasak bölge sınırları içerisinde bulunan tarım arazilerinde sınırın 200 metre ilerisine kadar pamuk ve patates vb. kısa boylu ürünlerin haricinde, mısır ve ayçiçeği gibi sınır emniyetini zafiyete uğratan bitkilerin ekiminin yapılmasına izin verilmeyeceği Genelge ile bildirilmiştir.
Kanun Hükmünde Kararnamede verilen yetkiye istinaden, 1 inci ve 2 nci derece kara askeri yasak bölge sınırları içerisinde bulunan tarım arazilerine ekimi yasaklanan mısır ve ayçiçeği gibi tarım ürünlerinin yanında sınır emniyetini zafiyete uğratan zeytin, incir, ceviz gibi tarım ürünü veren ağaçlarında ekimi yasaklanmıştır.
Sınır ilçe Kaymakamlıkları tarafından, ekimi yasaklanan tarım ürünlerinin 1 inci ve 2 nci derece askeri yasak bölge içerisinde bulunan tüm arazi sahiplerine tebliğ edilecektir.
Alınan kararlara uygun olmayan ekimler Hatay Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerden sağlanan araçlarla sökülecektir. 1 inci ve 2 nci derece kara askeri yasak bölge sınırları içerisinde, yukarıda anılan kanun hükümleri ile Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Yönetmeliği hükümlerinin titizlikle uygulanması sağlanacaktır.
 
Genelge ve emre aykırı ekim yapanlar hakkında Hatay Valiliği İmza Yetkileri Yönergesinin 11 'nci maddesinin (m) fıkrası çerçevesinde, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 66'ncı maddesi gereği, 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32'nci maddesi hükümleri çerçevesinde idari para cezası uygulanacaktır.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
YAYLADAĞI KAYMAKAMLIĞI 
 
Adres :
Telefon :03264713300
Fax :
E-Posta :yayladag@icisleri.gov.tr
 
YÖNETİM
 
Kaymakam
Bağlı Birimler
Resmi Kuruluşlar
İLÇE REHBERİ
 
Nüfus
Coğrafik Yapı
Ekonomi
Kültür-Turizm
HIZLI ERİŞİM
 
Yerel Basın
Protokol 
 
 
 
Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır. 2015 © Her hakkı saklıdır.